Piercing Bakımı


Öncelikle bahsedilmesi gereken konu delim aşaması. Piercing delimi için genellikle iki yöntem uygulanmakta; bunlardan ilki genel olarak hepimizin bildiği tabanca yöntemi. Bu yöntem kulak memesi için uygun olsa da kıkırdak ve diğer bölgeler için delim aşamasında bölgeyi parçaladığı için iyileşme aşamasında ciddi problem oluşturmakta. İkinci yöntem olan iğne ile delim genel olarak hem iyileşme hem de deri altında ödem oluşturmaması bakımından çok daha sağlıklı bir seçenek.


İlk delimde kesinlikle cerrahi çelik kullanılması gerekir. Herhangi bir gümüş, metal, altın piercing özellikle ilk delimde kullanılmamalıdır. Ancak dilediğiniz takdirde birinci ay itibariyle herhangi bir piercingi, ilk delim piercingi ile değiştirebilirsiniz.


Delim sonrası duş almakta hiçbir sakınca yok ancak sonrasında hiçbir ıslak yer kalmayacak şekilde bölgenin temiz bir mendille kurulanması gerekir. İlk iki hafta boyunca havuza girilmesini tavsiye etmiyoruz ancak denize girmekte hiçbir sakınca yoktur (yine dikkatli kurulama şartıyla)İltihap oluşursa antibiyotikli bir yara kreminin günde 2 kere kullanılması yarayı toparlayacaktır onun haricinde iyileşme sürecinde herhangi bir krem kullanmaya gerek yoktur.


Dövmede olduğu gibi piercingde de bölgeyi ilk iki hafta darbe ve kimyasal maddelerden (makyaj ve parfüm vb.) korumak gerekir.


Piercingde de iyileşme süreci kişiden kişiye değişmektedir. Örnek olarak iki hafta vermiş olsak da siz bölge tam iyileşene kadar yukarıda belirttiğimiz unsurlara dikkat ederseniz sizin için faydalı olur.


18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör